הגיל השלישי
  הדור השלישי >> למה לזרוק

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
אביב הגיע סדר בא

  למה לזרוק, אולי נצטרך פעם..


האם יש לנו אומץ לזרוק דברים?
כמה פעמים מצאתם את עצמכם שואלים האם לזרוק את הטוסטר שלא עובד או לחכות שאולי יבוא המשיח ויתקן אותו וככה הילדים או הנכדים יוכלו בעתיד להשתמש בו....
  

 לעשות סדר בבית - דור שלישי

 

 עם הגיל אנו צוברים חפצים, רהיטים, תמונות... כמה פעמים מצאנו את עצמנו רבים עם קרובנו על איסוף חפצים או זריקתם? לחפצים רבים יש ערך רגשי, הם מזכירים לנו את האדם שנתן לנו במתנה משהו, או את הרגע שבו נרכש החפץ. ולכן מי שחווה קושי בזריקת חפצים משומשים הוא לרוב אדם סנטימנטלי שקשה לו להתנתק מהדברים שיקרים לו ללב, לאו דווקא בכיס.
 
יחד עם זאת, כשנפטרים ממשהו ישן חווים תחושת הזדככות, מתפנים לחדש ובכך מפנים מקום לאנרגית החיים לזרום. אז למה לשמור מה שלא צריך?
 
מה זורקים ומה לא?
חשבונות וניירת רשמית – שימרו רק מה שחייבים. אין צורך לשמור מעבר ל-7 שנים אחורה. ניירות של ביטוחים במילא כל שנה מתחדשים אז יאללה לפח.
 
ארגז הזיכרונות
אם יש לכם חפצים שאתם ממש, אבל ממש חייבים לשמור, שימו לכם בתוך "ארגז זכרונות", כזה שמדי פעם תוכלו לגשת אליו, לפתוח, להריח ולהיזכר בערגה ברגעים היפים של החיים. 
 
בגדים, ספרים רהיטים
לגבי בגדים קיים כלל: מה שלא נלבש במשך שנתיים - מעבירים הלאה, שהרי אם לא חזרנו לבגד עד עכשיו סביר שזה כבר לא יקרה.
ונכון שמאוד חבל לזרוק ספרים, במיוחד אנציקלופדיות – אם תחשבו על כל השימושים שאחרים יכולים לעשות עימם (ושאתם כבר ממש לא עושים) – אין ספק שיקל עליכם לשלוח אותם למחזור...
ולגבי רהיטים? אז נכון שענתיקה זה יפה, אבל כמה אפשר לסבול את אותו רהיט מעופש, לא הגיע הזמן להתחדש? נצלו את ל"ג בעומר הקרוב להגדלת המדורה השכונתית...
 
יישום חובת הצמצום - במעבר לחלל דיור קטן או מוגן
כשאנו לא "עמוסים" בכל טוב, קל יותר לעבור לבית קטן או אף לדיור מוגן, לשם עלינו לקחת רק מעט חפצים ורהיטים הכרחיים.
סדר עדיפויות חשוב להפריד בין טפל ועיקר ולחשוב רק על מה שישמש אותנו ומה כבר לא יעזור לנו בחיי היום יום (כן, כן, אפשר לוותר על המנגל החשמלי, שקיבלנו מדליה ואיציק כשחגגנו 25 שנות נישואין).
לתרום בלי פחד זה הזמן להתקשר לעמותות לתרום לאחרים שיוכלו גם הם ליהנות מכל מה שצברנו.
להיעזר בילדים ובנכדים – הזמינו אותם לבוא בעצמם לסדר את מה ששלהם (מומלץ להשתמש באיומים, כי מי שלא יבוא לקחת מה ששלו יזרקו לו הדברים א ימסרו לאחרים).
  
לא תאמינו כמה מהר שוכחים את מה שנזרק, ואיזה כיף זה לפנות מקום חדש למרחב שלם של מחייה והתחדשות.


כתבה דני ספיר הדור השלישי
 

 

 

 


 


 

 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי