הגיל השלישי
  הדור השלישי >> הומור

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 

רק שלא נמות מצחוק באמצע הדרך...
הומור תורם לבריאות. זה עולה ממחקרים רציניים ביותר וממש לא בצחוק..

 

הומור  יפה לבריאות - הדור השלישי

 

 מאז ומעולם ידעו כולם כי הומור טוב לבריאות ומשחרר לחצים ומועקות. כיום, לאחר שהנושא נחקר מעט יותר, ידוע לנו בוודאות כי הצחוק משפיע באופן כימי ופיסיולוגי על גופו של האדם. הוא עוזר בהפחתת לחץ הדם, משחרר חומרים כגון: אנדרופינים ונוירופטידים לדם, אשר גורמים לנו להרגשה טובה יותר ואפילו מפתח את הנשימה והריאות.
להומור רבדים שונים, כגון: שנינות, היוצרת חוויה מחשבתית, עליזות, המפתחת חוויה אמוציונאלית וצחוק שמאפשר חוויה פיסיולוגית. הומור הוא כלי חשוב לתקשורת עם בני אדם, מקל את הלחץ הסביבתי ומאפשר להתחבב ולהתקבל בחברה מאחר שהוא מפחית את הלחץ הסביבתי. 
סוגים שונים של הומור (הומור עצמי, שחור, סאטירי) עשויים באותה מידה לגרום לנו ואפילו לדקה להיות שמחים ומאושרים. כל הומור משרת אותנו כבני אדם להקלה ממתח, שחרור לחצים, מעודף אנרגיה ומבוכה, זה רק שאלה של טעם... 
בספרו "אופטימיות נצחית" כותב לני רביץ "פעם הייתי מתרגז בגלל פקקי תנועה, עד ששמתי לב שלפקקים לא כל כך אכפת ממני, וכי אף פקק אינו משתנה כתוצאה מהתרגזותי. המציאות נשארת כפי שהיא, והכול תלוי בעצם בדרך שבה אתה מקבל את המציאות, שאיננה מתרגשת מלחץ הדם שלך ומצרותיך"... 
אם נדע כיצד בשעת מעשה לראות לרגעים בחיים את האבסורד, נוכל בהינף מחשבה בלבד להקל לנו על כובדם ולו במעט. ומאחר שקשה להשיג מרשם מהרופא לצחוק, עדיף שנלמד לא לקחת כל דבר ברצינות תהומית, ולשים דברים בפרופורציות. 
אתר הדור השלישי רואה ברצינות רבה את חשיבות ההומור הוא רק מזהיר מדבר אחד: אם אנשים מתרחקים מכם בזמן האחרון, בדקו את עצמכם וודאו, שלא סיפרתם במקרה בדיחה אחת 3 פעמים יותר מדי?
 
 
 בשאיפה שתמיד יהיה לנו על מה לצחוק וחשוב מזה, שנדע לצחוק על עצמנו - הדור השלישי
 
 


 

 

 

 

 

 


 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי