הגיל השלישי
  הדור השלישי >> לטוס עם נכדים

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
לטוס עם המשפחה

לטייל בחו"ל עם הנכדים


טיול עם הנכדים עשוי להיות חוויה מעשירה ומלכדת לכם ולנכדכם. אולם חשוב לזכור שהטיול מתחיל עוד לפני שהמטוס ממריא. לעתים התכנון, הציפייה, ההתרגשות וההכנה הם חוויה לא פחות עוצמתית מחוויית הנסיעה עצמה. כיצד מתכוננים אם כן ביחד עם הנכד/ה לקראת חוויה בלתי נשכחת?
לראות את העולם מנקודת מבט של ילד היא חוויה שרבים מאיתנו מתחרטים שלא התנסו בה. לחלקנו יש את היכולת, הרצון והכוח להעניק את החוויה הייחודית לנכדנו ובכך לעשות מעין תיקון קטן לכמיהה זו. יחד עם זאת, מדובר בחוויה אינטנסיבית ושונה מכל שיגרה ומסגרת וחשוב להיערך אליה בהתאם. זכרו שעבורם זאת לעתים הפעם הראשונה בחו"ל, בלי הורים, עם סבא וסבתא לזמן רב. נשמע מפחיד? לא אם מתכוננים מראש...
 
 
שיתוף ההורים בבחירת היעד
 

גיל הנכדים הינו גורם חשוב מאין כמותו בבחירת היעד. ניתן ואף רצוי לשלב טיול בחו"ל יחד עם אירוע משמעותי בחיי הנכד (כגון יומולדת, או בר מצווה) ו"לתפור" חבילה המותאמת לחלומותיו ולחלומותיכם. יתכן שטיול השורשים לפולין שחלמתם עליו, לא מתאים כרגע לשלב שבו הילד נמצא ולדרגת הבשלתו הרגשית, לכן חשוב להתייעץ עם ההורים ולוודא שהיעד שלכם מתאים לצרכים, ליכולות ולרצונות של הילד.

 
טיול עם פעוטות


אם חשבתם לשלב פעוטות בטיול רצוי שתשלבו גם את הוריהם... לצורך כך, חופשת סקי משפחתית יכולה להיות בהחלט מהנה, כשאליה מצטרפים גם אתם כסבא וסבתא שיכולים לקחת פיקוד על ה"עורף" בשעה ששאר המשפחה גולשת. גם אם נראה לכם שתפקידכם פחות אקטיבי, עדיין החוויה האינטנסיבית מחוץ לבית תתרום רבות לקשר בין כולם.

לטוס עם נכדים - הדור השלישי
 
 

למידה ומחקר משותף

לפני הנסיעה מומלץ לערוך מחקר משותף אודות היעד אליו אתם נוסעים. ילדים סקרנים בדרך כלל, והטיול העתידי הינו עולם תוכן מצוין שישמש כאמצעי לשיפור הקשר ביניכם. סביר להניח שהם ישמחו לקרוא ביחד עמכם מידע ואפילו ללמוד מס' מילים בשפת היעד, להכיר את טופוגרפית המקום ולהבין את המיקום הגיאוגרפי, אשר בבוא היום יקבל משמעות נוספת. ניתן להיעזר באינטרנט וישנם גם ספרים (למשל של דני קרמן על ערים באירופה) ובהם הסברים "בגובה העיניים" של ילדים על המקומות השונים. 

 
שיתוף בציפיות ופחדים
 

דובבו אותם לדבר על הציפיות שלהם מהחוויה וגם על הפחדים. כך גם תופתעו לגלות צדדים נוספים של נכדכם שלא הכרתם, וגם תוכלו לגשר על פערי הציפיות מבעוד מועד.
למשל, אם זו פעם ראשונה שהילדים טסים במטוס, או שהם כבר הספיקו לשכוח את הפעם הקודמת, הסבירו להם (רצוי עם תמונות) על המטוס וחווית הטיסה (מיותר לומר שכדאי להשאיר את החרדות הקטנות שלכם לעצמכם, במידה ויש כאלה).


מתי להתחיל?

כדאי ורצוי לעבד את הנסיעה כשבועיים לפני שממריאים. כך גם אתם וגם נכדכם תרוויחו זמן איכותי ומעשיר, שיכין את ה"קרקע" לטיול המוצלח שיבוא בהמשך וגם תוכלו לעבד רגשית את החוויה הנכספת. 
 
טיסה נעימה.
 

קיראו עוד בנושא:  בדרך עם הנכדים

                          בטיול עצמו עם הנכדים


 

 


 

 

 


הוסף תגובה


שתף / מועדפים
הדפס כתבה שלח לחבר הוסף תגובה המלצה אישית


עוד באתר
הכנות לחו"ל עם הנכדים


לכתבה המלאה

בחו"ל עם הנכדים


לכתבה המלאה

אפשר ל"דבר" עם נכדים בפייסבוק


לכתבה המלאה


 << >>  
כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי