הגיל השלישי
  הדור השלישי >> בעלי חיים ואהבה ללא תנאים

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

  

 

 בעלי חיים ואהבה ללא תנאים

כמה טוב לחזור בגיל השלישי לבית שבו יש מי שמחכה לנו, אוהב אותנו ושמח לקראתנו. על בעלי חיים, נתינה וחברות אמיתית.

 בע"ח בגיל מבוגר - הדור השלישי


השנים חולפות וממשפחה גדולה וחיים שוקקים, מגיעים ימים אחרים, שקטים יותר, פעילים פחות. המשפחה עוברת שינויים, אחד הקשים שביניהם הוא הצורך בהתמודדות יום יומית עם בית ריק ותחושת בדידות מעיקה.
 
בגיל השלישי  עשוי להתקיים רצף של נסיבות אובייקטיביות שגורמות לרבים מאיתנו לחוש לבד. יציאה לפנסיה ו/או התאלמנות, גירושים מאוחרים, יציאת הילדים מהבית או מעברם למדינה אחרת וכד', הינם שינויים שעשויים לגרום לתחושות לא נעימות. קיימות דרכים רבות להתמודדות עם תחושות אלה, כגון מילוי שעות הפנאי, פעילות חברתית, תרומה לקהילה וכד'. בצד העשרתכם בפעילויות ועניין מומלץ מאוד ואף רצוי לאמץ בעל חיים. הכלב לדוגמא הינו בעל חיים שיעזור לכם להתמודד עם רגשות אלה וינעים את זמנכם אף מעבר לציפיותיכם.
 

 
כמה כיף לחזור הביתה

אין כמו לחזור לבית שבו תמיד שמחים לקראתכם. הכלבים נקשרים למגדליהם מאוד ואף רואים בבעליהם מנהיג. הם תמיד שמחים לקראתו ומכשכשים בזנבם למראה פניו. כמו כן הם נהנים להימצא בקרבתו ושואבים מכך בטחון, רק הידיעה שמישהו מחכה לכם ונהנה מקרבתכם כבר גורמת להרגיש יותר טוב.
 
הסיבוב היומי - כאשר מגדלים כלב צריך לקחת בחשבון את הסיבוב היומי. בזמן שהוא יעשה את צרכיו אתם תרוויחו פעילות גופנית מרעננת, וגם סיכוי רב שתכירו את השכנים שלכם, מגדלי הכלבים האחרים ותרוויחו חברים חדשים.
 

בטחון והגנה

כלביכם ינבח כאשר ישמע קול מוזר בוקע מבחוץ, גם כשאתם מחוץ לבית, ולא יאפשר לאיש להיכנס הביתה ללא ידיעתכם ואישורכם, כך תוכלו לחוש רגועים ובטוחים ביודעכם שאיש לא יתפרץ לביתכם ללא רשות. גם בצעידה בשעת ליל מאוחרת, יהיה נעים ובטוח יותר לעשות זאת כשלצידכם ידידכם הטוב ביותר. 
 

חיזוק תחושת הנחיצות והשייכות

הרי כל כך טוב לכולנו לדעת שמישהו זקוק לנו ולשרותינו. הדאגה לצרכיו היומיומיים והרפואיים של כלביכם תחזק את תחושת המועילות, ותוסיף לכם סיבות מצוינות כדי לקום בכל בוקר שמחים לקראתו.
 

אימצתם כלב זכיתם במצווה

מאות כלבים עזובים ומסכנים ממתינים לבית חם. במידה שלא יאומצו הם יורדמו או יוזנחו עד מוות. אמצו כלב, והרגישו כיצד מעשה טוב לאחר, גורמת לתחושה טובה עבורכם.
 

יש על מה לדבר

כלבים, בדומה לילדים, מפתיעים בכל יום עם חוכמות חדשות. אין כמו חוויות של גידול הכלב כנושאים לשיחה בין חובבי בעלי חיים. כשליבכם יפתח לבעל חיים ולצרכיו, הוא יפתח גם לתקשורת רחבה יותר עם הסביבה. תמיד יהיה לכם על מה לדבר עם כולם, בעיקר עם הנכדים, שלרוב מאוד אוהבים בעלי חיים.
 
כמובן שכלב זו לא חובה, וישנם עוד בעלי חיים, חלקם קלים יותר לטיפול. אולם דקה לפני שאתם רצים לימי אימוץ, חשבו, האם יש באפשרותכם לקחת אחריות על בעל חיים? חשבו על הגודל שלו, על הזמן הפנוי שיש לכם עבורו, וכן המשאבים הכלכליים שצורך הטיפול היומיומי.
 
אם החלטתם בכל זאת לאמץ דעו שהרווחתם חבר לחיים! לאתר תנו לחיות לחיות
 
 
כתבת גולשים מאתר הדור השלישי

  


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי