הגיל השלישי
  הדור השלישי >> עו"ד בן נפתלי

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 

 קריירה שניה עו"ד בן נפתלי

"התכונה הטובה ביותר שיש לאדם היא הסקרנות, כי הסקרן לעולם לא ישתעמם..."

אברהם בן נפתלי – עו"ד וצלם

 
לאברהם בן נפתלי קריירה בת 45 שנה כעו"ד מתחום שוק ההון. הוא מייסד ושותף במשרד עורכי דין משגשג. במשך 18 שנים אברהם לימד באוניברסיטת ת"א בפקולטה למשפטים (תחום דיני חברות) וכן בבית הספר למשפטים, המסלול האקדמי, המכללה למנהל. כמו כן היה עד לאחרונה יו"ר הועד הפועל של מכון ויצמן למדע.
כיום, בגיל 73, נשוי באושר מעל 53 שנים לאשתו דינה (אשר הקימה וניהלה את ביה"ס האקדמאי הראשון בישראל לעיצוב פנים וכיום היא פסלת) ואב גאה לשתי בנות ("האחת פרופ' למשפטים, והשניה דוקטור לספרות ופילוסופיה") הוא עדיין עובד באופן חלקי במשרדו, מסייע לעמותה המקדמת את המצוינות בחינוך וחבר בהנהלת מוזיאון ארצות המקרא בירושלים. בין לבין, הוא חובב מוסיקה מושבע ונוסע למסעות בחו"ל, שם הוא מצלם טבע, נופים ובני אדם.
"עוד משחר ילדותי הייתי חובב צילום. לימדתי את עצמי לצלם באמצעות חוברות צילום מארה"ב. זו הייתה תורה שלמה בשנות ה-50. המצלמות היו פשוטות וללא אוטומציה. היה צריך לדעת לבחור מיקוד, מהירות וצמצם, אשר כוונו באופן ידני. לעומת הציוד הטכנולוגי שהיה אז המצלמות של היום משוכללות לאין שעור..."
ככל שמתוודעים לאברהם מגלים אדם סקרן, מרובה תחומי עניין: "כל יום אני לומד משהו חדש. זהו תענוג בלתי רגיל, ולכן אין מצב שלא יהיה לי מה לעשות... התכונה הטובה ביותר שיש לאדם היא הסקרנות, כי הסקרן לעולם לא ישתעמם.."
אברהם אוהב את המקצוע ממנו התפרנס שנים רבות, במיוחד את תחום ההוראה האקדמית: "להוראה התחברתי מאוד בשל הקשר הנפלא עם דור העתיד, הידיעה שיש ביכולתי לסייע באופן מקצועי בעיצוב פני הדור הבא נותנת סיפוק וממלאת תחושה של הנאה... אני אוהב את המקצוע שבחרתי לי לקריירה מפני שבהיותו בתחום המשפט האזרחי הוא אינסופי. הוא מאפשר למידה וכניסה לתהליך דינאמי אשר יש בו יצירה מתמדת ואפשרות להעמקה אין קץ."
אברהם אמנם מתייחס לעצמו כצלם חובב, אולם העובדות בשטח מציגות אומן המציג את יצירותיו בתערוכות ובגלריות מקצועיות. במהלך ינואר 08 הוצגה תערוכה שלו עם למעלה מ-50 תמונות בגלריה "שלום" בתל-אביב, לאחר מכן בתיאטרון ירושלים ועתה היא מוצגת בבית גבריאל שבצמח.
"אני אוהב לצלם צילומי נוף בחו"ל כמו גם נופים אנושיים. אלה הם בעיקר צעירים או זקנים אשר הרוויחו את הקמטים שלהם ביושר, שזה נושא מרתק. בצילום אני מוצא צדדים יצירתיים. לצילום פורטרטים אני משתמש בעדשות מקרבות כדי לא לתחוב את המצלמה קרוב מדי לפני המצולמים ובכך אולי להביך אותם..."
לסיכום אברהם ממליץ:
"לא משנה מהו התחום ממנו הגעתם. כדאי לכם להכין את המחר מעתה. צאו ותגלו עולמות תוכן חדשים.. הכיוון בו תבחרו איננו משנה, כל נושא יבורך. העיקר הוא לגלות תחום שיביא לסיפוק ולעניין, שהרי לקום ללא תכלית יכול להטריף את הדעת, וניתן למנוע זאת מבעוד מועד.."
 

תמונות  נוספותהוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי