הגיל השלישי
  הדור השלישי >> גן לאומי מקורות הירקון

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 כפר הבפטיסטים

 

מקורות הירקון - טיולים הדור השלישיכפר הבפטיסטים הוקם בשנת 1956 על ידי עמותת נוצרים שהגיעו מארצות הברית כאשר הייתה להם מטרה להקים בארץ חווה חקלאית. הכפר שימש גם לבית יתומים וגם לבית ספר.היום יש כנסייה,מגרש בייסבול ואירועים חברתיים . מהיוזמה של החקלאות כל שנשאר הוא פרדס של הדרים.
בסמוך לכפר נמצא גן הלאומי מקורות הירקון .שביל חוצה ישראל המסומן בשטח בשלושה קוים צבעוניים כחול,לבן וכתום עובר בתוואי הגן .


כיצד מגיעים?
פונים מזרחה מכביש 40 בקטע שבין צומת סגולה למחלף ירקונים ( כביש הוד השרון פתח תקוה) נוסעים בעקבות השילוט כ750 מטר . 

הכניסה לגן הלאומי מקורות הירקון  בתשלום , אזרחים ותיקים מקבלים הנחה של חצי המחיר.

ניתן להכנס עם הרכב הפרטי  ואף לקחת לטיול את הכלב המשפחתי שלנו.הגן שופע במתקנים לילדים, אומגה, וחלק גדול מהילדים רוכבים בכיף על האופניים , נמצא כאן הרבה מקומות מסודרים למנגל ולפיקניקים והשירותים נקיים יש הקפדה על הנקיון ואוירה מיוחדת במינה.

הגן הלאומי שופע באקליפטוסים ובפינות מוצלות ,יש המעדיפים להתמקם על גדות מקורות הירקון להינות מהשלווה והרוגע ויש המחליטים להתמקם בקרבת המתקנים .

מה שמיוחד בגן הלאומי מקורות הירקון  הוא שאחרי הפיקניק האישי שלנו יש דברים מדהימים לראות בגן  עצמו או בהליכה של כמה דקות ממנו.

נתחיל בסיבוב קליל מסביב לגן הלאומי   שבו נלך לנו באיטיות ובהנאה מהשלווה על גדות הירקון , נמצא שרידים היסטוריים רבים כגון : טחנת קמח, תחנת שאיבת מים ושבילים מדהימים כגון השביל הרומנטי 

 
בריכת הנופרים - טיולים הדור השלישיבריכת הנופרים – כדאי ומומלץ  לצאת בחלקו הדרומי של הגן  , השומר נותן לנו אישור עליו נשמור על מנת להיכנס חזרה לגן , ושם בהליכה של 5 דקות נגיע לברכת הנופרים.
בבריכה  נוכל ליהנות מהנופר הצהוב ,הקנה המצוי והפטל הקדוש.

 

יום מלא חויות הכולל בתוכו אפשרויות רבות כגון: אופניים ,פיקניק, היסטוריה ופריחה

 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי