הגיל השלישי
  הדור השלישי >> אפולוניה ( תל אשרף)

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 

טיול לאפולוניה

 

  

 

 

טיול באפולוניה - הדור השלישישמורת אפולוניה היא שריד של עיר צלבנית, כמו הרבה אתרים היסטוריים בארץ  מאחורי העיר הצלבנית מסתתר סיפור ארוך של עיר שעברה מיד ליד משלטון לשלטון . העיר החלה כעיר כנענית ארשוף שפטרונה היה רשף אל פיריון כנעני. אח"כ היתה עיר מסחר משגשת תחת השלטון הרומאי ואז נקראה אפולוניה, בהמשך כבשו אותה המוסלמים הפכו אותה לעיר מבצר בגלל מיקומה האסטרטגי וקראו לה ארסוף, ולבסוף כבשו את העיר הצלבנים ובנו מבצר מרשים שאת שרידיו אנחנו רואים.
 
בכניסה לשמורה נקבל דפדפת המספרת את סיפור המקום , נוכל לבחור באחד משני המסלולים המוצעים, אחד לאורך תוואי המצוק – הוא קשה יותר והשני המישורי יותר העובר במבצר  ובוילה הרומית .
בשני המסלולים נוכל להגיע לנקודות תצפית על קו החוף מחדרה ועד אשדוד נוף מדהים.
 
היכן
כן כן , לא יאומן ממש מתחת לאף במרכז הארץ מצומת כפר שמריהו נפנה לכיוון הרצליה פיתוח ומשם נמשיך לפי השילוט.(נמצא סמוך לנוף ים)

פגשנו באתר את סופי והנכד שלה בן העשר " אני מחכה כל שבוע לטיול שלי עם סבתא - אני ממש נהנה לראות את השרידים ההיסטוריים , הטבע והנוף"

שעות פתיחה: 17:00-8:00. טל' 03-9033130.

הכניסה לאתר בתשלום

 
 טיפ חשוב :
מחודש מאי ועד לחודש ספטמבר בימי שישי מאחר הצהריים ועד לשקיעה נערכים מופעי מוסיקה מומלץ ביותר לשלב את הטיול שלנו ואת המופע עם הנכדים והמשפחה

 

 

הצעה נוספת לטיול באיזור ראה טיול אופנים בחוף השרון לאחר הגשם

 


 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי