הגיל השלישי
  הדור השלישי >> מוזיאון ז'בוטינסקי

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
מוזיאון ז'בוטינסקי

 

 

מוזיאון ז'בוטינסקי - הדור השלישי

 
במוזיאון ז'בוטינסקי שני אולמי תצוגה ובהם שתי תערוכות אור-קוליות מרתקות וחדשניות:  
·                    "זאב ז'בוטינסקי – מעגל חיים"
·                     "הספורט הלאומי – עלית אף-על-פי"
    
 
 
 "זאב ז'בוטינסקי – מעגל חיים"
המבקר מתוודע באמצעות טכנולוגיה מודרנית וייחודית אל מעגל חייו של זאב ז'בוטינסקי בתוך ההקשר ההיסטורי, מילדותו באודסה ועד לפטירתו בטרם-עת בניו-יורק, וטקס הלווייתו המרשים בירושלים עם העלאת עצמותיו ארצה עשרים-וארבע שנים מאוחר יותר.
 
דגש מיוחד מושם בתערוכה יוצאת-דופן זו על פעילותו המדינית והחינוכית של ז'בוטינסקי בשירות הציונות. לייצוג נכבד זוכים גם פעילותו בתחום התרבות העברית ומורשתו הספרותית העצומה. התערוכה מבוססת על פריטים ארכיוניים נדירים מאוסף מכון ז'בוטינסקי.
 
התצוגה האור-קולית היא רצף קולנועי בן 15 דקות, המוקרן על גבי מסכי רשת עולים ויורדים ונע מצד אל צד. נושא התסריט הוא שיחה דמיונית בין זאב ז'בוטינסקי לבנו ערי, המבקש לדעת על פועלו ודרכו של אביו הדגול. את דמותו של האב מגלם השחקן אשר צרפתי ואת דמותו של הבן מגלם השחקן גיל צוריאנו.
 
"הספורט הלאומי – עלית אף-על-פי"
מיצג מרגש על תנועת ההעפלה הימית הרוויזיוניסטית בשנות השלושים של המאה העשרים, מגולל את סיפורה הדראמאטי של עלייה ב' אותה יזמה התנועה הרוויזיוניסטית, בהשראתו של זאב ז'בוטינסקי ("הספורט הלאומי" – הוא קרא לה).

המבקר נכנס לחלל המעוצב כסיפון של ספינה רעועה בת אותו זמן, שבו מפוזרים פריטים המזכירים אוניית מעפילים (מזוודות, ארגזים, חבלים וכו'). מיד הוא צופה - וכמעט משתתף בעצמו - בסרט עלילתי, בן כ-15 דקות, המתאר באופן מרתק את סיפורה של אוניית מעפילים אחת, החל מיציאתה מנמל באירופה עד להגעתה לחופי ארץ-ישראל והורדת נוסעיה על אדמת המולדת.

להגברת התחושה של מסע רב-תלאות בים התיכון, תורמים ערפילים מלאכותיים ורסיסי מים שיחושו הצופים בחלל התצוגה.

כתובת : המלך גורג 38 תל אביב

שעות פתיחה : ימים א-ה בין השעות 8:00 – 16:00
                      יום   ו      בין השעות 9:00 – 13:00

 

טלפון לפרטים : 03-6210642

האתר הרשמי של המוזיאון

 

 


 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי