הגיל השלישי
  הדור השלישי >> תצפיות מיוחדות

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
לקראת השנה החדשה

תצפיות מיוחדות
מרהיבות, מרחיבות את הלב ומפעימות והכל בחינם

שנה חדשה מעוררת אצלי המון התרגשות, יש משהו מרענן ומבטיח בעצם ההתחדשות. לכל אחד יש את דרכו שלו לחוות את הרגע שהחדש עולה ומבקיע מתוך הישן.

בלילה של מעבר המילניום לאחר שהמחשבים לא קרסו ויכולתי ללכת הביתה פניתי לעבר ירושלים והחלטתי לקבל את זריחת המילניום החדש מעל ירושלים , זה היה רגע קסום החלטתי לאמץ אותו גם לתחילת השנה שלנו.

אני רוצה להציע לכם כמה אתרים ראויים לקבל בהם את השנה החדש. יש בהם משהו פתוח, מרחיב לב, מכיל ומפעים.

1. בדרום – תצפית לעבר נחל צין. בגן הלאומי ואחוזת הקבר של פולה ודוד בן גוריון. איך מגיעים - ממשיכים משדה בוקר בכביש 40 ונוסעים כשלושה ק”מ משדה בוקר אל מדרשת בן גוריון (בין הק”מ 130-129). מחנים את הרכב במגרש החניה והולכים ברגל לגן יפהפה בשפת המצוק של נחל צין ולקבריהם של פולה ודוד בן גוריון.

2. בצפון – תצפית על הכנרת. דרך הנוף של יער שוויץ (ליד טבריה) מסתעפת מכביש הגישה לאכסניית פורייה. האכסניה שוכנת בצד הכביש היורד בתלילות אל הכנרת מפורייה הישנה (כביש 7677). לכביש זה מגיעים מהכביש הפונה צפונה מצומת אלומות ולכיוון פורייה (כביש מס' 768), או היישר מהכנרת, בקרבת חוף ברניקי. נוסעים לאכסניית פורייה וסמוך אליה פונים בכביש השמאלי, על פי השלט המכוון ליער שוויץ. אפשר גם להיכנס ליער מהעיר טבריה. בכביש חדש באורך של 2.6 ק"מ שנפרץ לאחרונה ע"י קק"ל ומע"צ כחלק מדרך הנוף, מבית הספר "הר נוף" בטבריה אל תוך היער.

3. במרכז – תצפית בירושלים. שכונת משכנות שאננים וימין משה הן שכונות יפהפיות ושיטוט בין בתיהן, במיוחד בלילה, היא חוויה מיוחדת. יש מכאן נוף נפלא של חומות העיר העתיקה. נקודת התצפית המומלצת היא בסמוך לטחנת הרוח והמרכבה. מכאן תראו את הר ציון ואת מגדל הדורמיציון שעליו, גיא בן הינום ובו הסינמטק, החומות הטורקיות מאמצע המאה ה-16 וצריח המסגד שבמגדל דוד.  

אם יש לכם דרך אחרת לחוות את קבלת השנה החדשה והייתם רוצים לשתף אנא כתבו לי  denni@dorshlishi.co.il  ואשמח לשתף את האחרים במידה ותרצו.

אני מאחלת לכם שנה טובה, זכרו שעת הזריחה היא 5:27 אל תפספסו !!!

דני

 


 

 


הוסף תגובה


שתף / מועדפים
הדפס כתבה שלח לחבר הוסף תגובה המלצה אישית


עוד באתר
הפלגה משפחתית ביאכטה


לכתבה המלאה

אתרים חינמיים


לכתבה המלאה << >>  
כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי