הגיל השלישי
  הדור השלישי >> כיצד לארגן ארוחת חג

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
אביב הגיע פסח בא

 ארוחות  משפחתית

 

כמה פעמים יוצא שאנחנו מזמינים את הילדים ומשפחתם לארוחה  אבל הטרחה שכרוכה בכך גורמת לנו לחוש עייפים וממוטטים אחרי שהם הולכים. להלן מס' עצות שיעזרו לכם ליהנות מחוויית אירוח שפויה מבלי שתעברו את קצה גבול היכולת והסבלנות.

לא חייבים לבשל – הרשו לעצמכם להיעזר בהכנת האוכל בגורמים חיצוניים. קימות שפע חנויות המתמחות במזון מוכן, ואף הקניונים מצוידים בימי שישי ולקראת החגים. ניתן גם לקנות רק חלק מהאוכל ולהשלים מס' פריטים קלים להכנה. רצוי שיהיו אלה מאכלי סבתא אהובים שנצברו במסורת הזיכרונות המשפחתיים. אפשרות נוספת היא, לחלק את נטל ההכנות בין משתתפי הארוחה, דבר שנותן הרגשה טובה למוזמנים ומקל מאוד על המארחים.

השכרת כלים – ישנן חברות המשכירות כלים אין צורך לרחוץ את הכלים אחרי והשולחן נראה יפה, חגיגי ואחיד.  

הכנת השולחן - שולחן יפה ומזמין מוסיף אלמנט חגיגי ומשרה אוירה נעימה. היעזרו בנכדים לצורך סידורו, להם יהיה עיסוק בזמן ההמולה וההתארגנות בבית, ולכם יהיה שקט. במידת הצורך והבלגן הצפוי ניתן לארגן את השולחן גם ביום שלפני החג.

תוכנית אמנותית -  שאו דברים הרלבנטים לחג למשל  בסדר פסח דברו על יציאת מצרים הפרטית של מישהו מכם, זה עשוי להביא להתפתות של שיחה מעניינת בעלת ערכים ומסורת, לחבר לאקטואליה ולחזק את תחושת השייכות המשפחתית/חברתית.

והכי חשוב, תמיד זכרו שהערך המרכזי הוא המפגש וחיזוק הקשר, פחות התפריט והקישוטים שמסביב. השתדלו להשקיע היכן שחשוב. כך, תיהנו יותר לאורך זמן.

 

 

 

 


 


הוסף תגובה


שתף / מועדפים
הדפס כתבה שלח לחבר הוסף תגובה המלצה אישית


עוד באתר
למה לזרוק אולי פעם...


לכתבה המלאה

מארגנים את הבית מחדש


לכתבה המלאה << >>  
כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי