הגיל השלישי
  הדור השלישי >> טיול מקסים

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 

טיול מקסים בצפון עם ביקור ביקב רימון

 

בלב הרי הגליל, במושב כרם בן זמרה, מעל שורות ארוכות של כרמים מרהיבים נמצא בוסתן רימונים עוצר נשימה ובליבו יקב ייחודי – יקב רימון.

ביקב נצא לסיור מקיף שראשיתו סיפור המשפחתי ופיתוח זן הרימון המיוחד . נחזה בתהליך ליצור יין רימונים (הייחודי ליקב רימון), נלמד את השלבים מהפרדת גרגרי הרימון מהקליפה ועד היישון בחביות ונקנח בטעימות ממגוון יינות היקב: יין רימונים יבש, יין קינוח רימונים, יין פורט רימונים ויין יבש מסדרת פרמיום.

בתום הסיור נתאסף בחנות ונטעם ממגוון היינות המיוצרים ביקב לצד רכישה של שמן רימון, מיץ רימון וקנפיטורת רימונים.

שעות הפעילות א-ה 9:30 – 17:00, יום שישי וערבי חג 9:30 – 15:00

www.rimonwinery.com

 

לאלו מכם הרוצים לשלב טיול עם ביקור ביקב רימון אנחנו ממליצים על מספר אתרים אטרקטיביים מסוגים שונים לבחירתכם:

 

 

 

  1. טיול רגלי קליל בשביל הפסגה בהר מירון, המסלול נחמד גם לילדים מבין העצים ניתן לראות את מרחבי הגליל העליון ואולי תצליחו בעונה זו של השנה לראות את להקות צפורים בנדידתם.

  2. מצפה נפתליצופה לעמק החולה תצפית נפלאה במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות, או אחר- הצהרים. אז נחזה בעיקר בתנועת צפורים קורמורנים העוברים בארצנו בנדידתם. אפשר גם לשלב בביקור בשמורת החולה שם ניתן לחזות בהתארגנות הנפלאה של הקורמרנים באזור ללינת לילה או ליציאה להמשך המסע בבוקר. מומלץ בחום עם נכדים הם מוקסמים מהמראה לא פחות מאיתנו.

  3. אפשר גם לבקר אצל סבא חביב בקיבוץ פארוד. הסבא מייצר שמן זית איכותי ומסביר על תהליך הייצור, כמו כן מייצרים במקום גם טחינה גולמית בשיטה מסורתית, זיתים בכבישה טבעית במבחר טעמים ושיטות ייבוש. בנוסף לכל אלה מייצרים גם סבונים משמן זית בשיטה ייחודית העוברת מאב לבן.

  4. נחל פארוד- מסלול בדרגת קושי קלה המשלב נוף הררי האופייני להר מירון. רוב המסלול עשיר בצמחיה מגוונת ובחורף הנחל זורם ויוצר מראה מרהיב מהמפל. מומלץ להליכה כמתואר. מתאים להליכה בעומס חום כבד.

  5. אפשרות נוספת ומעניינת מאוד היא ביקור בכפר הצ'רקסי – ריחניה, שם ניתן לקבל הצצה מרתקת וחוויתית אל עולמה של החברה הצ'רקסיתניתן לשלב בביקור גם ארוחה במסעדת "סאוסרוקה"מסעדה צ'רקסית אוטנטית בסמוך לריחנייה.

  6. אם אתם מלווים בנכדים מומלץ להגיע לאיילת השחר שם ממוקם הפיינטבול הגדול ביותר בארץ.

 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי