הגיל השלישי
  הדור השלישי >> דיונה מדהימה בדרום למשפחה

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

טיול לדיונה מדהימה בדרום למשפחה 

 
חולות אלו הן חולות פנימיים שהגיעו מאזור קרוב, המקור של החולות הוא מהסלעים ( גיר וקרטון) שנמצאים בבקעת עובדה הם נשחקים מהשיטפונות והרוח נוסעת אותם למדרונות מזרח הבקעה.
 
מסלול:  מהיציאה מהרכב יש להמשיך ולעקוב אחרי המסלול הירוק, לטפס קצת ולהגיע לדיונה עוצרת נשימה. אפשר להתגלגל על הדיונה ולחזור על עקבותינו או למי שלא רוצה לטפס יש אפשרות שנייה ללכת לאורך הכביש בסימון שחור ( שמשולב עם כביש ישראל ) עוד קילומטר וחצי עד לחיבור לכביש ולרכבים שלנו.
 
יש גם לבעלי 4X4 אפשרות דרך העפר האדומה שמסלול מעגלי שיביא אותנו היישר לתחתית הדיונה. שימו לב לא להיכנס לבד לשטח כי תמיד יש סכנת שקיעה !
 
איך מגיעים : מי שמגיעה מאילת ייסע בכביש מעלה אילת  מס' 12 שיוצא מאילת לכיוון מצפה רמון דרך בקעה. אחרי כארבעים וחמש דקות כאשר אנחנו בכיוון שיזפון נראה שלט לכיוון שחרות. זה המקום לפנות ימינה עוד כ20 דקות לכיוון דרום מזרח. לאחר שאיפסנו את הספידומטר יש לנו 5 ק"מ עד שנגיע לסימון שבילים ירוק ( לא להתייחס לסימונים אחרים בצבעים אחרים ) עלינו להחנות ולהיזהר מאוד כאשר אנחנו נחצה את הכביש . להיזהר עם הרכב שלא ישקע מכיוון שיש כל הזמן חולות שנודדים לא ניתן לדעת כיצד ואיפה יש כרגע סכנת שקיעה שימו לב.

מפת סימון : אילת מס' 20 מישורי פארן ונחלים גדולים מס ' 19
 
אורך הטיול :ק"מ וחצי
 
מסלול: הלוך ושוב פרט למי שלא רוצה לטפס בחזרה .
 
דרגת קושי: קל
 
 
הערה : כל משפחה בדרכה תאהב את הדיונה המקסימה ......
 
 

 
 

הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי