הגיל השלישי
  הדור השלישי >> אזור סובב כנרת - טיול שבת

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
 
 

טיול שבת בבוקר - אזור סובב כנרת 

 
נקודת התחלה וסוף : ירדנית – אתר הטבילה לצליינים בכניסה לקבוצת כנרת , תצפית על סכר דגניה שנבנה ב1932 כאשר הכנרת שימה אז למאגר להנעת טורבינות בנהריים .
 
לאחר התצפית באתר הצליינים נחצה את הכביש בזהירות רבה ונלך בעקבות הסימון של שביל ישראל ( כחול -לבן –כתום) cתחילה נלך בתוך חורשת אקליפטוסים שנטעו החלוצים במדינתנו, חורשה זו סיפקה צל לילדי כנרת ודגניה ונתנה לנעמי שמר את ההשראה לשיר "חורשת האקליפטוס". 
 
בית המוטור משוחזר – בית משאבות שנבנה ב-1911 שם ניסה כצלנסון את כוחו בעבודת אדמה,שו למעשה הייתה תחילתה של חקלאות שלחין ללא השקיה שהחליפה את הפלחה בעמק הירדן.
 
נמשיל ללכת לאורך ביצת כנרת בשביל עד לכביש 90 , הביצה, שיובשה ע"י החלוצים, היתה השריד אחרון לאפיק של הירדן. כיום, במקום הביצה ישנה בריכות דגים שלידן נצעד.
 
מטע תמרים- בהמשך לכיוון כביש 90 נוכל להבחין משמאלינו במטע תמרים הראשון בארץ ישראל שהוא לזכרה של רחל המשוררת . המטע הוא כסמל לראשוניות וליצירה.
 
 
בית קברות של כנרת – אחרי שנחצה את כביש 90 נגיע לפתחו של בית הקברות של הכנרת , זהו מקום קבורתם של אנשים רבים במפעל הציוני . בו נוכל למצוא את קברה של רחל המשוררת ונעמי שמר(בת כנרת)
 
 
 
אורך הטיול : ק"מ וחצי
 
סוג הטיול : מעגלי
 
טיול בדרגת קושי קלה
 
מתאיים לכל המשפחה
 
מפת סימון : החרמון , הגולן ואצבע הגליל ( מס' 1)
 

 

הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי