הגיל השלישי
  הדור השלישי >> פארק תמנע

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

פארק תמנע

טיול אופניים נהדר המשלב נוף מדברי קסום ואטרקציות המתאימות במיוחד לנכדים.

מסלול מעגלי: התחלה וסיום פארק תמנע
זמן: 3 שעות
רמת קושי: קל

פארק תמנע נמצא על כביש הערבה, כ 30 ק"מ צפונית לאילת. נכנס לפארק תמנע וניסע ישר בכביש כ 3.5 ק"מ עד לזוג סלעים הנקרא "פטרייה וחצי" שם נחנה.

נרכב בשביל הולכי רגל קצר המוביל לזוג סלעים הנקרא "פטרייה וחצי" בשל צורתו.
נחזור בשביל הולכי הרגל ונפנה ימינה על הכביש לרכיבה של כ 800 מ' עד לשילוט ל"פטריה". נפנה שמאלה עם שילוט זה לדרך עפר, משמאלנו נראה שרידים של מחנה הפקת נחושת מתקופת הפעילות המצרית במכרה, הכוללת תנור הפקה, אזור מלאכה ומקדש שמי. מיד אח"כ נגיע לסלע גדול, אדום ומרשים שנקרא "הפטרייה" על שם צורתו.


הפטריה היא דוגמא לצורת נוף אופיינית שמקורה בבליה באבני חול אדומות. נמשיך על דרך העפר, המסומנת בירוק, עד למפגש עם הכביש. בכביש נפנה ימינה ונרכב כמה מאות מטרים עד לצומת שמגיעה אחרי ירידה מהירה, בה נפנה שמאלה ונמשיך עוד כ 800 מ' עד שנראה משמאלנו את עמודי שלמה.

נפנה ימינה לרכיבה למרגלות המצוק המתנשא של עמודי שלמה, אחרי מאתיים מטרים נגיע לקצהו השני של המסלול הרגלי, שם נמצא את שרידי מקדש חתרור, ששימש את כורי הנחושת המצריים, ובו נמצאו כלים רבים מתקופות שונות. המדרגות שמעל המקדש מובילות אל תחריט סלע מצרי מרשים ובו רעמסס השלישי והאלה חתרור. נמשיך באותה הדרך עוד כ 500 מ' עד למפגש דרכים ליד פארק אתגרי קטן המוקם למרגלות המצוק.

נפנה ימינה ונמשיך בדרך נוחה אשר מתעקלת ימינה אחרי כ 300 מ' ומובילה אותנו הישר אל האגם המלאכותי שנותן הרשה אמיתית של נווה מדבר. באגם ניתן לשוט בסירות, להתארח ולסעוד באוהל הבדואי שלצידו ולעסוק בפעולות נופש נוספות.


נעלה על הכביש ונתחיל לרכב חזרה לכיוון הרכב. מצד שמאל נראה גבעה עם שלוש כיפות אשר מזכירה קצת את הספינקס ממצריים. 500 מ' לאחר הגבעה ישנה עמדת תצפית קטנה לכיוונה ובה שמות לכל אחת משלושת הכיפות על פי צורתה. נהנה ברכיבה מהמצוקים האדירים של הרי אילת. אחרי כ 4.5 ק"מ בכביש נגיע לצומת נפנה שמאלה עד לחניה ב"פטריה וחצי".

 

 

 

 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי