הגיל השלישי
  הדור השלישי >> טיול ליער יתיר

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 
טיול מומלץ ליער יתיר

טיול ליער יתיר

יער יתיר הוא תמיד פלא עבורי, איך בכל הצחיחות הנגבית שמסביב צומח לו יער. יש גם מתופעה מאוד מרתקת ביער הזה קיראו על כך בהמשך. הטיול היום משלב נסיעה באוטו עם טיול רגלי ופיקניק. 

כיצד מגיעים

מצומת שוקת ממשיכים בכביש 60 לכיוון צפון מזרח . מעט אחרי הפניה לישוב יתיר יש שילוט המוביל אותנו לתחילת הדרך (כביש פנימי 316).

סימון הדרך כחול.

אז נוסעים בדרך בין עצי האורן, עצי הבוסתן ואלת הבוטנה. בלב היער נמצאת מאגורה שנחצבה בסלע עוד בתקופת הנבטים, המאגורה אוגרת את מי הגשמים ומשמשת נקודה כחולה בלב היער. (אסור להכנס למאגורה)

בדרך נפגוש את יער חירן נחצה את נחל אשתמוע ונגיע לחרבת יתיר. מכאן נשקיף על הרי חברון, העיר והכפרים סביבה. כדאי גם לבקר במצודת היערנים זה המקום המתאים לפיקניק. שימו לב למדרונות ההרים העטויים במעטה ירוק עם איי פריחה זה מראה מרהיב. אפשר לקבל במקום מידע על האזור.

נקודה מעניינת ביער יתיר היא התחנת לניתור גזי חממה. כאן בודקים את כמויות הקליטה והפליטה של הפחמן הדו חמצני. הממצאים שנאספו במשך השנים האחרונות הראו שלמרות שכמות המשקעים הממוצעת באיזור היא 300 מ"מ בשנה, קצב צמיחת העצים זהה לזה של יער שכמות המשקעים בו כפולה. הכיצד? העצים ביער "למדו" לצרוך בתהליך הפוטוסינטיזה פחות מים וכפיצוי השתמשו ביותר פחמן דו חמצני. בכך יצאנו נשכרים פעמיים : העצים משתמשים בפחות מים וגם מפחיתים את כמות הפחמן הדו חמצני בכדור הארץ ובכך מפחיתים את התחממות כדור הארץ.

לסיום המסלול כדאי להגיע למצפור קריות ממנו נוכל להשקיף על הרי מואב ובקעת ערד.

המסלול: מעגלי

רמת קושי: קלה

עונה מומלצת: כל השנה

 


 

 

 


הוסף תגובה


שתף / מועדפים
הדפס כתבה שלח לחבר הוסף תגובה המלצה אישית


תגובות
1.
מומלץ להתייעץ עם מוקד המידע האיזורי
ישראל גנוד(13/03/2010)


 << 1 >>  
כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי