הגיל השלישי
  הדור השלישי >> ארגון הבית מחדש

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

כשהבית מאורגן המחשבות מסודרות


טיפים לארגון הבית מחדש

הילדים יצאו בשעה טובה מהבית, ואנו נותרנו בתוך חלל גדול, האם אנו זקוקים לכל זה? או שאפשר לארגן אותו טוב יותר מתאים יותר?


פתאום הבית נראה לנו גדול מדי אנחנו הולכים לאיבוד בין החדר של הילד הזה וחדרו של ילד אחר, בקיצור מרגיש ריק. אם נזכיר לעצמנו שאנו מתחילים פרק חדש בחיים, רק שנינו, נראה לנכון שמותר ואף רצוי שנתחדש. עכשיו זה הזמן הנכון להתאים את הבית לצרכים שלנו.

להלן מס' עצות לארגון הבית ועיצובו מחדש מאת איילת ארבל-לביא מעצבת פנים:

1.הבית כאולם - חשוב לבוא לפרוייקט מתוך תפיסת כלל הבית כאולם אחד, שעלינו לבנות מחדש, בהתאם לרצונותינו (ברור שנתחשב במיקומי צנרת המים כדי שלא נכנס להוצאות מיותרות). יש לזכור שדירה ששירתה ארבע- חמש נפשות והיום משרתת שני אנשים אפשר לסדר בצורה מרווחת יותר.

2.יחידת הורים מפנקת - מאחר שאתם עכשיו העיקר בבית ראוי לתת לכך ביטוי בדירה. בנו יחידת הורים מרווחת עם חדר שינה מרווח. דמיינו את כל מה שהייתם רוצים שיהיה לכם בחדר, טלוויזיה, מערכת מוסיקה, ספריה ופינת קריאה. נסו לממש חלומות על פי גודל החדר.

3.חדר ארונות – אין עוד צורך בחדר ארונות צר עם מדפים משני הצדדים. פרגנו לעצמכם חדר ארונות עם מרחב שאפשר יהיה גם להתלבש בו, ואם אין מקום אז עדיף ארון קיר. כדי שהארון המסיבי לא יבלוט באופן דומיננטי בחדר מומלץ לצבוע אותו בצבע הקיר או לעשות דלתות ראי או זכוכית.

4.חדר אמבטיה מרווח - פנקו עצמכם בחדר זה. אין כמו להיכנס לחדר אמבטיה רחב ידיים, כזה שמרגישים שיש מקום גם לשניים. באמבטיה חשוב לבנות מקלחון מרווח שיהיה בו מקום לספסל, גם אם זה על חשבון האמבטיה עצמה, לרוב תנצלו יותר את המקלחון.

5. חדר אירוח – אל תשכחו להקצות חדר לאירוח הנכדים והילדים. אם אין מספיק חדרים בבית, ניתן לעשות בחדר נוסף זה שימוש גם כחדר עבודה. הריהוט בחדר זה יהיה בד"כ ספה שנפתחת למיטה ומדפים למשחקים, צעצועים, ספרים וכד'. אם החדר משמש אותנו כחדר עבודה שלבו בו גם שולחן כתיבה.

6.סלון/מטבח - מתוך שיקולים של תקציב קבעו האם תחדשו את הריהוט בלבד או המבנה כולו. במידה שתחליטו לשנות את הריהוט הקפידו לבחור בדי ריפוד שיהיה קל לנקות (בדים דוחי כתמים, לא בהירים מדי וכד').

7.תאורה – זהו אלמנט חשוב שמשפיע על האווירה בבית. תאורה עשויה לתרום רבות לתחושת חמימות בבית, להאיר פינות יפות, לאפשר פינת קריאה נוחה היכן שצריך ותאורת אירוח במקומות המתאימים. כדאי להשקיע גם בתכנון פרט זה.

אין ספק שבית יפה מרחיב דעתו של אדם, אם קשה לכם לבד, היעזרו במעצב/ת פנים. המחירים לאוו דווקא בשמיים – והתוצאה משתלמת.

 

 

 


הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי