הגיל השלישי
  הדור השלישי >> מקורות מארחת אותנו בחינם

הגעת לגיל שמותר ...להנות מהחיים! הצטרף אלינו

 

 ביקור במרכז המבקרים "מקורות"

בואו ללמוד עוד על המים

בכל ימות השנה א'-ו' ללא תשלום ובתאום מראש
 
 
          חדש ב"מקורות" - מרכז המבקרים "אתר אשכול" - חוויה רב חושית 

פרטים בטלפון 03-6230490 

                               

 מרכז המבקרים החדש של "מקורות" באתר אשכול, נמצא צפונית לצומת המוביל. במרכז מצפה לכם חוויה של מים, אורות, צבעים וצלילים, הכוללת מיצג מרהיב ומשחק טריוויה מאתגר. כן תשמעו הסבר על מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם באיכות מי שתייה מעולה.

 
מרכז המבקרים אתר ספיר
מרכז המבקרים אתר ספיר נמצא צפונית-מערבית לכנרת. בביקור תשמעו סיפורים מרתקים על הקמתו של "המוביל הארצי" ומערכת אספקת המים הארצית, ותסיירו בתחנת השאיבה החצובה בהר, שבעזרתה עולים מי הערת לגובה של 250 - מטר!
אפשר להמשיך למצפור צ'רה, הצופה לנוף יפיפה של נחל עמוד, לצפות בגיחון (צינורות באות U) שהניחה "מקורות" בנחל המבצע נועז, ולהבין איך חוצים המים את הנחל ועולים לגדה השנייה על פי חוק הכלים השלובים.
 
מרכז המבקרים מעיינות הירקון
מרכז המבקרים מעיינות הירקון, הנמצא בין פתח תקווה לראש-העין, מציע חוויות והפתעות מעל ובתוך האדמה. בנקודה זו נפגשים מי "המוביל הארצי" ומעיינות הירקון, וממנה הם מוזרמים דרומה עד למצפה רמון ומערבה לגוש דן. בואו לשמוע סקירה מרתקת על אספקת המים לדרום הארץ ולסייר במעיינות הירקון.
ניתן לבקר באתר מים לירושלים, שנמצא בין מזכרת בתיה לחולדה, ולשמוע על אספקת המים לירושלים בכל הזמנים. ניתן גם בברכת קו השילוח שביער חולדה, וללמוד על אספקת המים לירושלים בגלל ובמלחמת העצמאות בפרט.
 
מרכז המבקרים תחנת שמחה
מרכז המבקרים תחנת שמחה אחת התחנות המרכזיות של "מקורות" בנגב, נמצא על כביש דורות-רוחמה. בביקור תוכלו לשמוע על אספקת מים לאזור שמתאפיין במחסור במקורות מים טבעיים, וליהנות ממגוון פעילויות.
 
פרטים נוספים באתר החברה www.mekorot.co.il

הוסף תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר הדור השלישי