נושאים נוספים

להשכיל וליהנות בגיל השלישי: סדנאות תוכן מעניינות לגמלאים

35lsvkgrtg

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בעידן הנוכחי של ימנו, יותר מתמיד גמלאים בגיל השלישי מחפשים דרכים ואמצעים להעשיר את חייהם בכלים ואמצעים חדשים בשלב מאתגר בחיים שמאופיין בעיקר בחופש, זמן פנוי רב והזדמנויות חדשות.

סדנאות תוכן, פעילויות ופנאי לבני הגיל השלישי יכולות בהחלט להעניק מגוון מיומנויות חדשות, להעניק כלים חשובים, להעשיר תחומי עניין וגם כמובן לסייע בטיפוח קשרים חברתיים. בסיקור זה ריכזנו מספר רעיונות ואפשרויות עבור סדנאות מעניינות שיכולות להעניק ממד חדש לחייכם בגיל השלישי, מהם תוכלו לבחור ולאמץ אפשרות בהתאם לתחומי העניין המתאימים לכם:

1. סדנאות אומנות – סדנאות העוסקות בתחומי אומנות שונים החל מציור, דרך קדרות ועד צילום, יכולות להעניק לכם מוצא יצירתי, ייחודי ויוצא דופן לבטא את עצמכם טוב יותר ולחשוף כישרונות אומנותיים שלא הכרתם או שסתם הזנחתם במהלך השנים. השתתפות בסדנאות מסוג זה לא רק שמשפרות את היכולות הקוגניטיביות אלא גם יעניקו תחושת של סיפוק, עשייה והגשמה עצמית.

2. סדנאות בריאות וכושר – סדנאות העוסקות בנושאי בריאות, כושר ואורח חיים יכולות לכלול בין היתר פעילויות יוגה או
מדיטציה מותאמות גיל שישפרו את התחושות הפיזיות והנפשיות לאורך זמן לצד שיפור גמישות הגוף, הפחתת לחצים ובאופן כללי שדרוג איכות החיים.

3. סדנאות טכנולוגיה – עם ההתפתחות הבלתי פוסקת של הכלים הטכנולוגים והדיגיטליים בעשור האחרון, ישנם רבים
שמרגישים עצמם כאילו נשארו מאחור. סדנאות אלו המותאמות לאוכלוסיית הגמלאים בגיל השלישי יכולות להעניק כלים ומיומנויות רבות וחשובות שנוגעות לשימוש בסיסי במחשב, באינטרנט וכמובן שיפור ההתמצאות והידע בכל הנוגע לטלפון החכם. באמצעות כלים אלו תוכלו להישאר תמיד בעניינים ולהיות מחוברים עם האנשים החשובים לכם, לגשת ביתר קלות למשאבים מקוונים ברשת ולהעשיר את הידע בכל זמן נתון.

4. סדנאות שפה ותרבות – סדנאות שפה ותרבות יאפשרו לכם לגלות וללמוד שפות חדשות שתמיד עניינו אתכם וגם להעמיק ולהעשיר ידע לגבי תרבויות מסוימות אם למטרות טיולים או חקר מורשת של מדינה כזו או אחרת וכו'. סדנאות אלו יעשירו הידע הכללי שלכם ויעניקו לכם כלים ובטחון לתקשר בשפות נוספות בעת הצורך.

5. סדנאות היסטוריה וספרות – סדנאות המתאימות לגמלאים האינטלקטואליים והסקרנים שמעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחומי היסטוריה, ספרות, מדע, פילוסופיה וכו' ומעשירות גם את החדות, היכולות הקוגניטיביות ואת תחומי העניין.

6. סדנאות התנדבות / מעורבות קהילתית – סדנאות ופעילויות שונות המאפשרות לבני הגיל השלישי להיות מעורבים בנושאים קהילתיים "בוערים" וחשובים, לתרום, להשפיע, לסייע ולהחזיר לחברה. סדנאות שכאלו לרוב יעניקו ידע והכשרה הנוגעים בהזדמנויות להתנדבות, ארגון קהילתי או הסברה. במסגרת פעילויות אלו אתם יכולים לתרום מכישוריכם לטובת הכלל, להרחיב קשרים חברתיים ובעיקר ליצור תחושת שייכות ושותפות לדרך.

המלצת בונוס מיוחדת: אם הינכם מתגוררים באזור חיפה והקריות, כדאי לכם להכיר את רשת "מילב" המפעילה כמה וכמה מועדוני גמלאים בסביבה עם מגוון של פעילויות, חוגים, הרצאות וכן סדנאות מעניינות לגיל השלישי - לחצו כאן לפרטים >>

תפריט נגישות אתר