אסתטיקה רפואית

מה זה הזרקת בוטוקס ומה חשוב שתדעו לגביה

הזרקת בוטוקס Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בוטוקס הוא טיפול קוסמטי שניתן להזריק לעור כדי להפחית באופן זמני קמטים וסימני הזדקנות אחרים. הוא משמש גם לטיפול במצבים כמו הזעת יתר, מיגרנות וכאב כרוני.

הזרקת בוטוקס משמשת כבר עשרות שנים לטיפול במגוון מחלות. עם זאת, זה לא חף מהסיכונים ותופעות הלוואי שלו. ה-FDA פרסם אזהרות לגבי סיכונים אפשריים הכרוכים בהזרקת בוטוקס בשנים האחרונות.

מה זה הזרקת בוטוקס

בהמשך לפסקה הקודמת, הזרקת בוטוקס הוא טיפול קוסמטי שניתן להזריק לחלקים שונים בפנים כדי להחליק קמטים, להסיר קמטי פנים לא רצויים וליצור מראה צעיר יותר. בנוסף היא יכולה לשמש גם לטיפול במצבים רפואיים כגון הזעת יתר, מיגרנות והתכווצויות שרירים כרוניות.

בוטוקס הוא סוג של חומר מילוי שניתן להשתמש בו כדי לשפר זמנית את מראה הקמטים. הוא עשוי מרעלן בוטולינום A שהוא נוירוטוקסין חזק ביותר הגורם לשיתוק זמני בשרירים על ידי חסימת דחפים עצביים מהמוח לשרירים.

זריקות בוטוקס ניתנות בדרך כלל בשתי דרכים: כזריקה בודדת או כזריקות מרובות לאורך זמן. טכניקת זריקה אחת כוללת הזרקת יחידה אחת (0.1 מ"ל) לאזור אחד בכל פעם למשך עד שישה חודשים ללא צורך בהזרקות נוספות. זריקות מרובות כוללות הזרקת 0.01 מ"ל לכל מקום הזרקה עד שישה חודשים לפני המעבר לאזור אחר הדורש טיפול במינון נוסף של 0.01 מ"ל לכל אתר

התופעות לוואי הנלוות

הזרקת בוטוקס היא טיפול קוסמטי בו מוזרק בוטולינום טוקסין לעור על מנת לשתק את השרירים באופן זמני. זה יכול לשמש כדי להפחית את הופעתם של קמטים, רגלי עורב וקמטי זעף.

היא הפכה לטיפול קוסמטי פופולרי לקמטים בפנים, אבל מהן כמה מתופעות הלוואי האפשריות?

חלק מתופעות הלוואי כוללות:

  • שיתוק זמני בשרירים סביב העיניים.
  • אובדן זמני של תנועת העיניים.
  • ראייה מטושטשת.
  • צניחת עפעפיים.

תפריט נגישות אתר