עריכת דין

מה תפקידה של גלימת עורך דין ואילו סגנונות זמינים

גלימת עורך דין Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

גלימת עורך דין הוא פריט לבוש המכסה את הגוף ואת אחת הזרועות או את שתיהן, הנלבש על ידי עורכי דין כפריט לבוש מקצועי במהלך הליכים בבית המשפט או באירועים רשמיים אחרים כגון דיון בפני שופט בבית המשפט. ניתן ללבוש גלימת עורך דין גם למטרות טקסיות כמו השבעה לתפקיד או קבלת תואר כבוד ממוסד

תפקידה של גלימת עורך דין היא לזהות את הלובש כחבר במקצוע עריכת הדין. ישנם סגנונות רבים ושונים, החל מהגלימות השחורות המסורתיות ועד לווריאציות אחרות כגון אדום, לבן וכחול.

הסגנון הבסיסי של גלימת עורך דין עשוי ממשי או צמר בצבע שחור או כחול כהה. יש לו שרוולים ארוכים ומגיע באורכים משתנים. הצווארון הוא בדרך כלל לבן אבל יכול להיות בכל צבע, כולל זהב או כסף. הצבעים הנפוצים ביותר לחלוק הם שחור וכחול כהה אך יש גם גלימות ירוקות, צהובות, אדומות ולבנות.

ממה עשויה גלימת עורך דין

גלימת עורך דין היא סמל למעמדם של עורכי הדין. זה לא רק פריט לבוש, אלא הוא גם מייצג את החוק. ישנם חומרים רבים המשמשים בגלימות של עורכי דין. החומרים לגלימות אלו משתנים בהתאם להעדפת הלובש ולעבודה שהוא עושה. חומרים מסוימים יקרים יותר מאחרים, אך כולם משרתים מטרות שונות ויש להם תכונות ספציפיות ההופכות אותם למתאימים לתחומי משפט מסוימים.

לעורכי דין העובדים באולם בית משפט צריכה להיות גלימה קלת משקל ושתהיה נושמת כדי שהלובשים אותה יוכלו להישאר קרירים בקיץ וחמים בחורף.

היא עשויה בדרך כלל מצמר או משי, דבר שעלול להיות יקר מאוד, אך היא יכולה להיות עשויה ממגוון חומרים אחרים כמו כותנה או פשתן לייצור גלימות.

תפריט נגישות אתר