תחביבים, אטרקציות ופנאי

מחפשים רעיונות לתחביבים בגיל השלישי? תשאלו את עמי סגל לגבי זה!

Dorshlishi.co .il

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

  

הכניסה לגיל השלישי פותחת פרק חדש לצמיחה וחקירה אישית. עמי סגל, יזם ותיק עם תשוקה לעסוק בפעילויות רבות מעבר לחייו המקצועיים, מציע תובנות חשובות לגבי תחביבים שמתגמלים במיוחד עבור מבוגרים. מתוך ניסיונו בסיוע לחברים ולחברי הקהילה למצוא בילויים מספקים, עמי מספק המלצות המתאימות לא רק לצרכים הייחודיים של בני הגיל השלישי אלא גם מעשירות את חייהם בשמחה ותחושת מטרה. ההנחיות שלו מכוונות לעורר השראה למי שמחפש להוסיף עוד ריגוש ומעורבות לשעות הפנאי שלהם.

גינון

עמי סגל מרבה להציע גינון כתחביב מושלם למבוגרים. זוהי פעילות מתגמלת שלא רק מייפה את הסביבה שלכם אלא גם משפרת את הבריאות הפיזית והנפשית. גינון מציע תחושת הישג באמצעות טיפוח הצמחים ויצירת מרחב מחיה תוסס וצבעוני. לדברי עמי, האופי הקצבי של משימות גינון כמו שתילה, ניכוש עשבים וגיזום יכול להיות מדיטטיבי ומרגיע. הוא גם מדגיש שאפשר להתאים את התחביב הזה לכל רמת ניידות, בין אם זו גינה גדולה בחצר האחורית או מרפסת קטנה עם צמחי מיכל. יתר על כן, גינון מעודד מבוגרים לבלות בחוץ, ליהנות מאוויר צח ומאור שמש טבעי, החיוניים לשמירה על רמות בריאות של ויטמין D.

דיג

תחביב נוסף שעמי סגל ממליץ עליו בהתלהבות הוא דיג. זו פעילות שיכולה להיות רגועה או הרפתקנית. דיג מאפשר בדידות שלווה או יכול להיות פעילות חברתית אם עושים זאת עם חברים או קבוצה קהילתית. עמי סגל מציין שדייג מצוין למבוגרים כיוון שהוא מצריך סבלנות, רוגע, ולעתים גם קצת חשיבה אסטרטגית, כל אלה יכולים לשמור על התודעה פעילה. הוא מציין כי נקודות דיג ממוקמות לעתים קרובות בסביבה ציורית, ומציעות דרך נפלאה ליהנות מהטבע ולהירגע מהלחצים של חיי היומיום. עמי גם מזכיר שהריגוש של תפיסת דגים יכול לספק תחושת הישג גדולה ויכול להיות סיפור נפלא לחלוק עם המשפחה והנכדים.

צילום

צילום הוא תחביב נוסף שעמי סגל מרבה לדון בו עם אלו בגיל השלישי שמחפשים בילוי מתגמל. הוא מאמין שצילום הוא כלי רב עוצמה לביטוי יצירתי שעוזר גם לחדד את תשומת הלב לפרטים וכישורי התבוננות. ניתן להמשיך בצילום בכל רמה, החל מתמונות סמארטפון פשוטות ועד לטכניקות DSLR מורכבות יותר. עמי מדגיש כי הצילום מעודד אנשים לחקור את סביבתם, מקדם פעילות גופנית ומעורבות קוגניטיבית כאחד. זה גם מספק פלט מוחשי שניתן לחלוק ולחגוג, מושלם לשמירה על קשרים חברתיים ושיתוף חוויות עם אחרים. בנוסף, עקומת הלמידה הקשורה לשליטה במצלמות שונות ובתוכנות עריכה יכולה להיות אתגר מהנה עבור המוח.

לסיכום

ההמלצות של עמי סגל לתחביבים בגיל השלישי מדגישות פעילויות שמציעות לא רק הנאה אלא גם יתרונות משמעותיים לרווחה. גינון, דיג וצילום הם תחביבים שתורמים לבריאות גופנית, בהירות נפשית ואינטראקציה חברתית, אשר כולם חיוניים בהמשך החיים. עמי סגל מאמין שעיסוק בפעילויות אלו יכול לעזור למבוגרים לנהל חיים תוססים ומספקים יותר. העצות שלו מכוונות לעידוד קשישים לחקור תחומי עניין חדשים שמשאירים אותם מחוברים, פעילים ושמחים.

תפריט נגישות אתר